Skip to main content

Jaunumi & publikācijas

Sākusies PNB bankas kreditoru prasījumu iesniegšana

|
Sākusies PNB bankas kreditoru prasījumu iesniegšana

2019. gada 12. septembrī Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa nolēma pasludināt PNB banku par maksātnespējīgu un iecelt tai administratoru. 2019. gada 19. septembrī bankas maksātnespējas administrators izdevumā “Latvijas Vēstnesis” publicēja aicinājumu kreditoriem iesniegt savu prasījumus pret banku.

Tādējādi saskaņā ar likuma noteikumiem kreditoru prasījumi piesakāmi līdz 2019. gada 19. decembrim. Prasījumu iesniegšana PNB bankā ir iespējama arī pēc noteiktā termiņa, tomēr šajā gadījumā jārēķinās ar prasījuma iekļaušanu nelabvēlīgākā izmaksu grupā.

Jāņem vērā, ka no brīža, kad PNB banka ir tikusi pasludināta par maksātnespējīgu, tā zaudē tiesības rīkoties ar savu mantu, kā arī tās rīcībā esošo trešo personu mantu. Šīs tiesības, kā arī bankas vadība kopumā tiek pilnībā nodota administratoram, kuru iecēlusi tiesa.

Kreditoru prasījumi pret banku tiek iesniegti administratoram personīgi vai ar pārstāvja starpniecību. Prasījumu izskatīšanas posmā tiek veikta klientu identificēšana un pārbaudītas amatpersonu pilnvaras, uzņēmuma pastāvēšana, dokumentu derīguma termiņš un to atbilstība formālajām prasībām. Lai saglabātu vietu labvēlīgākā izmaksu grupā, juridiskām personām ir jāiesniedz arī dokumenti, kas apliecina atbilstību mikrouzņēmumu, mazo un vidējo uzņēmumu rādītājiem.

Bankas maksātnespējas procesa laikā administratoram būs jāizstrādā metodika naudas atmazgāšanas novēršanas prasību ievērošanai, kas apstiprināma Finanšu un kapitāla tirgus komisijā. Līdzekļu izmaksa  bankas kreditoriem var sākties tikai pēc minētās metodikas apstiprināšanas un pēc kreditora patieso labuma guvēju, naudas līdzekļu izcelsmes un uzņēmuma saimnieciskās darbības pārbaudes saskaņā ar apstiprināto metodiku.

LUMOS juridiskā biroja profesionāļiem ir liela pieredze kreditoru interešu pārstāvēšanā banku likvidācijas un maksātnespējas procesos, kā arī pieredze šādu procesu vadīšanā.

LUMOS ZAB Kontakti

Sazinieties ar mums

Adrese un darba laiks:
SEKO MUMS:
Skatīt karti
 

Pieteikties konsultācijai

Aizpildiet pieteikuma formu un mēs sazināsimies ar jums ne vēlāk kā 24 stundu laikā (darba dienās).

    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy & Terms of Service apply.