Skip to main content

Jaunumi & publikācijas

Maksātnespējas process Latvijas Republikā ES pilsoņiem

|
Maksātnespējas process Latvijas Republikā ES pilsoņiem

Eiropas Savienības normatīvie akti garantē Eiropas Savienības pilsoņiem tiesības uz pārvietošanās brīvību Savienības ietvaros, ieskaitot tiesības izvēlēties dzīvesvietu, veikt uzņēmējdarbību un strādāt algotu darbu jebkurā no ES dalībvalstīm. Minētais iekļauj sevī arī personas tiesības pieteikt maksātnespēju valstī, kurā atrodas tās galveno interešu centrs, tas ir, valstī, kurā ir personas pastāvīgā dzīvesvieta vai darījumdarbības vieta.

Noteiktos gadījumos personai maksātnespējas pieteikšana var būt izdevīgāka citā valstī, nevis savā izcelsmes valstī, kurā maksātnespējas process var būt dārgs, ilgs un parādniekam nesamērīgi apgrūtinošs.

Maksātnespējas pieteikšana valstī, kas nav personas pilsonības un izcelsmes valsts, ir pamatota, pastāvot tikai noteiktiem apstākļiem, proti, personai ir jāpierāda, ka tās galveno interešu centrs patiesi ir ES dalībvalstī, kurā tā iesniedz maksātnespējas procesa pieteikumu, un minētā apstākļa pierādīšana prasa augstu juridisko kvalifikāciju. Zvērinātu advokātu birojs LUMOS ir būtiska pieredze un zināšanas, veiksmīgi sniedzot klientiem pilna spektra atbalstu juridisko un faktisko priekšnoteikumu izpildē, lai varētu veiksmīgi uzsākt un pabeigt maksātnespējas procesu Latvijā, kā arī nepieciešamības gadījumā nodrošinot atbalstu Latvijas tiesas lēmumu izpildē personas izcelsmes valstī atbilstoši ES normatīvajiem aktiem. 

LUMOS ZAB Kontakti

Sazinieties ar mums

Adrese un darba laiks:
SEKO MUMS:
Skatīt karti
 

Pieteikties konsultācijai

Aizpildiet pieteikuma formu un mēs sazināsimies ar jums ne vēlāk kā 24 stundu laikā (darba dienās).

    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy & Terms of Service apply.