Skip to main content

Jaunumi & publikācijas

Banku uzraugs apturējis AS “PNB Banka” darbību

|
Banku uzraugs apturējis AS “PNB Banka” darbību

Finanšu un kapitāla tirgus komisija 2019.gada 15.jūnijā ir pieņēmusi lēmumu par noguldījumu nepieejamību bankā, kas nozīmē faktisku bankas darbības apturēšanu. Bankas klienti savus noguldījumus, kuri nepārsniedz EUR 100 000, varēs saņemt no Noguldījumu garantiju fonda, vēršoties AS “Citadele banka”, kura organizēs garantēto noguldījumu izmaksu.

Šādu garantēto noguldījumu apmērs pārsniedz 99% no kopējā AS “PNB Banka” noguldījumu apmēra. Aktuālāko informāciju par garantēto noguldījumu atgūšanu un citiem jautājumiem Finanšu un Kapitāla tirgus komisija publicē savā mājaslapā www.fktk.lv.

Naudas līdzekļu atgūšanai virs noteiktā garantētās atlīdzības apmēra klientiem būs pienākums iesniegt kreditora prasījumu bankas likvidācijas vai maksātnespējas procesā, atkarībā no tā, vai bankas aktīvu apmērs sākotnēji tiks atzīts par pietiekamu visu kreditoru prasījumu apmierināšanai. Neatkarīgi no tā, kura no minētajām procedūrām tiks piemērota attiecībā uz banku, kreditoriem ir jārēķinās ar ne tikai ar formālu prasību izpildi attiecībā kreditora prasījuma sagatavošanu un pārstāvības tiesību apliecināšanu (juridiskām personām), bet arī ar noguldīto naudas līdzekļu izcelsmes pārbaudi atbilstoši AML prasībām.

Juridiskajam birojam LUMOS ir būtiska pieredze un zināšanas kredītiestāžu likvidācijas un maksātnespējas procesos, tostarp pārstāvot klientu intereses AS “Trasta komercbanka” un AS “ABLV bank” likvidācijas un maksātnespējas procesos. 

LUMOS ZAB Kontakti

Sazinieties ar mums

Adrese un darba laiks:
SEKO MUMS:
Skatīt karti
 

Pieteikties konsultācijai

Aizpildiet pieteikuma formu un mēs sazināsimies ar jums ne vēlāk kā 24 stundu laikā (darba dienās).

    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy & Terms of Service apply.